Fotografia produktowa Poznań

Dzięki odpowiedniemu przekazowi wizualnemu można zwiększyć atrakcyjność swojego sklepu internetowego oraz wzbogacić ofertę katalogową i reklamową. Jednak, aby zdjęcia produktów spełniały swoją rolę, muszą prezentować odpowiednią jakość i być atrakcyjne dla odbiorców. Fotografia produktowa wykonywana jest przy zastosowaniu profesjonalnego oświetlenia oraz stołu bezcieniowego. Każdy przedmiot można przedstawić w taki sposób, aby wyglądał on ekskluzywnie a jednocześnie naturalnie. Przeszłością już są miniatury produktów z kiepskiej jakości oświetleniem, na których z trudnością można było dostrzec kształty, o szczegółach nie wspominając. Fotografia produktowa to trudna dziedzina. Ważnym jest, aby odpowiednio oddać kształt obiektu, jego fakturę. Zdjęcie będzie udane tylko wtedy, kiedy zachęci widza do posiadania obiektu, który sfotografowaliśmy. Musi ono charakteryzować się atrakcyjnym, ale naturalnym kolorem, odpowiednim kontrastem i jasnością.

W dzisiejszych czasach to zdjęcie sprzedaje produkt

jest ono pierwszym elementem Państwa oferty, na które zwraca uwagę klient

Zdjęcia produktowe powinny być poddane obróbce (wyrównanie świateł i cieni, usunięcie zbędnych elementów, korekcja barwna). Możliwe jest także uzyskanie zdjęć z kompletną obróbką, ze szparowaniem (usunięciem tła) włącznie. Zapraszam do zapoznania się z moim portfolio.
Fotografia produktowa Poznań - Maszynka
Fotografia produktowa Poznań - Zegarek
Fotografia produktowa Poznań - Kapcie Attipas
Fotografia produktowa Poznań -
jhgh
Rozróżniamy dwa typy fotografii produktowej:

ZDJĘCIA PRODUKTÓW - PACKSHOTY

Wysokiej jakości zdjęcia packshot wykonywane na białych, gładkich tłach. Takie zdjęcia najczęściej wykorzystywane są do prezentacji oferty w sklepach internetowych, na aukcjach internetowych oraz w katalogach drukowanych. Produkt na takich zdjęciach musi wyglądać możliwie najbardziej realistycznie, tak aby klient mógł zapoznać się z towarem tak jakby oglądał go w rzeczywistości.

ZDJĘCIA REKLAMOWE PRODUKTÓW

Rodzaj fotografii produktowej z wykorzystaniem efektownego oświetlenia podkreślającego charakterystyczne cechy fotografowanych produktów. Takie zdjęcia nie muszą przedstawiać produktu w oczywisty sposób - ich celem jest przedstawienie produktu tak, by wyglądał ciekawie i atrakcyjnie. Często zdjęcia takie wykonywane są także w aranżowanych scenografiach. Tego typu fotografia produktowa jest wykorzystywana w reklamach drukowanych, na okładkach katalogów oraz w innych materiałach reklamowych. Fotografia produktowa to trudna dziedzina. Ważnym jest, aby odpowiednio oddać kształt obiektu, jego fakturę. Zdjęcie będzie udane tylko wtedy, kiedy zachęci widza do posiadania obiektu, który sfotografowaliśmy. Musi ono charakteryzować się atrakcyjnym, ale naturalnym kolorem, odpowiednim kontrastem i jasnością.   Fotografia produktowa Poznań